Island - 111 nej...

Islandská nej...

Míst, k nimž lze přiřadit přídavné jméno s předponou nej..., je na Islandu nesčet­ně. A vždy záleží na pohledu konkrétního člověka. Pro někoho může být nějaké místo nejkrásnější, pro jiného nejzajímavější, nejvýznamnější, pro dalšího nej-opuštěnější, nejdrsnější, nebo třeba i nejsmutnější...

V této knížce je uvedeno takových míst 111 a vůbec si nečiním nárok na to, že všemi čtenáři budou tato místa označena jako „nej...“. Nicméně jde o mís­ta, která by návštěvník Islandu rozhodně neměl minout. Samozřejmě, nelze je v žádném případě „stihnout“ během jediné návštěvy, sám jsem je postupně ob­jevoval a k mnohým se opakovaně vracel během každoročních cest na Island od roku 2001. A to je vlastně smysl, proč tento průvodce vychází: pro ty, kteří na Islandu ještě nebyli, je to otevřená nabídka, co si vybrat, co spatřit, co navštívit, a pro ty, kteří už na Islandu byli a jedou tam znovu, jsou zde další náměty míst i v odlehlejších či méně přístupnějších koutech ostrova, která při dřívější cestě nenavštívili.

Knížka si vůbec neklade za cíl nahradit či suplovat obsáhlé a podrobné průvod­ce po Islandu (Lonely planet a Rough) ani mého Průvodce islandským vnitroze­mím.

Knížka je jenom upozorněním či ochutnávkou zajímavých a krásných míst... a koho zaujmou v tomto „obrazovém průvodci“ a bude je chtít spatřit na vlastní oči, ten si k nim cestu jistě najde.

Góða ferð! Šťastnou cestu!

Jan Sucharda

 

 

Formát 119x163 mm, počet stran 128, papír matná křída 135 g, vazba v-4 (šitá v měkkých deskách), povrchová úprava matné lamino.

Kniiha stojí 170.- Kč vč. DPH a je možné si ji objednat zde. K zásilce se připočítává poštovné za dopor. zásilku.

(V kamenných obchodech je cena 190.- Kč.)

Ukázka stránek

 

Jeden z ohlasů na knížku Island 111 nej...

Vážený pane Suchardo,
chtěla bych Vám z celého srdce poděkovat. Ptáte se proč?
V září roku 2016 jsem se rozhodla navšívit Island. Cestu jsme plánovali bezmála půl roku včetně letenek, půjčení auta atd. Také jsem se snažila sehnat informace a rady na cestu. Island byl a je můj sen, věděla jsem, kam mířím, ale přecejenom byl pro mě velká neznámá. Vaše knížka 111 nej... mi ohromně pomohla při plánování. Z Islandu jsem se vrátila včera a jsem touto zemí nadšena a okouzlena. Vaše knížka nám pomohla navštívit oblasti, které jsou autobusovým turistům skryté: Gunnuhver, Glymur, Gjáin (který jsme bohužel neviděli, tlačil nás čas), Háifoss a Hjálparfoss.  Bohužel jsme neměli auto 4x4. tak byl náš výběr značně omezen. Ale i tak naše cesta splnila cíl. Doufám, že Island navštívím ještě jednou a uskutečním to, co jsme díky autu nemohli.
Ještě jednou děkuji za Vaše skvělé fotky a přeji jistou ruku a ostrou čočku...
S úctou
Lenka Skácelová